Co daje uprawianie gimnastyki?

Wskazówki dotyczące dobrego odpoczynku przed zawodami
Grudzień 31, 2019
Ćwiczenie: jaki rodzaj i ile?
Grudzień 31, 2019
Co daje uprawianie gimnastyki?

Są szanse, że słyszałeś niezliczoną ilość razy, że ćwiczenia są „dobre dla ciebie”. Ale czy wiesz, że w głębi duszy może to również pomóc ci czuć się dobrze? Wykonanie odpowiedniej ilości ćwiczeń może podnieść poziom energii, a nawet pomóc w poprawie nastroju.

Korzyści i pozytywne efekty ćwiczeńKorzyści i pozytywne efekty ćwiczeń

Eksperci zalecają nastolatkom wykonywanie 60 minut lub więcej umiarkowanej do energicznej aktywności fizycznej każdego dnia. Oto niektóre z powodów:

Ćwiczenia są dobre dla wszystkich części ciała, w tym umysłu. Ćwiczenia fizyczne powodują, że organizm wytwarza substancje chemiczne, które mogą pomóc osobie czuć się dobrze. Ćwiczenia fizyczne mogą pomóc ludziom lepiej spać. Może również pomóc niektórym osobom cierpiącym na łagodną depresję lub mającym niską samoocenę. Ponadto ćwiczenia mogą dać ludziom prawdziwe poczucie spełnienia i dumy z osiągania określonych celów, takich jak pobicie osobistego rekordu na 100 metrach.Ćwiczenia fizyczne mogą również pomóc ci wyglądać jak najlepiej. Ludzie, którzy ćwiczą, spalają więcej kalorii i wyglądają na bardziej stonowanych niż ci, którzy tego nie robią. W rzeczywistości ćwiczenia fizyczne mogą pomóc utrzymać ciało w zdrowej wadze. Ćwiczenia pomagają ludziom schudnąć i zmniejszają ryzyko rozwoju niektórych chorób. Regularne ćwiczenia zmniejszają ryzyko niektórych chorób, takich jak otyłość, cukrzyca typu 2 i nadciśnienie.Ćwiczenia pomagają dobrze się starzeć. To może nie wydawać ci się teraz ważne, ale twoje ciało podziękuje Ci później. Na przykład osteoporoza (dostosowanie kości) może stać się problemem wraz z wiekiem ludzi. Ćwiczenia fizyczne, które zmuszają cię do utrzymania ciężaru własnego ciała (takie jak skakanie, bieganie lub chodzenie) mogą pomóc wzmocnić kości.Trzy części zrównoważonego treningu fitness są następujące: aerobik, ćwiczenia siłowe i ćwiczenia elastyczności.

Ćwiczenia aerobowe
Podobnie jak inne mięśnie, serce cieszy się dobrym treningiem. Ćwiczenia aerobowe to każde ćwiczenie, które sprawia, że serce kołysze się i bije mocniej. Jeśli regularnie zapewnisz swojemu sercu i płucom ten rodzaj treningu, staną się one silniejsze i bardziej wydajne, jeśli chodzi o dostarczanie tlenu (w postaci komórek przenoszących tlen) do wszystkich części ciała.

Serce nie jest jedynym mięśniem, które korzysta z regularnych ćwiczeń. Inne mięśnie twojego ciała również korzystają z ćwiczeń. Kiedy używasz mięśni, stają się silniejsze.Silne mięśnie są również plusem, ponieważ wspierają stawy i pomagają zapobiegać obrażeniom. Ponadto mięśnie spalają więcej energii niż tłuszcz, gdy jesteś w spoczynku, dzięki czemu rozwój mięśni pomoże Ci spalić więcej kalorii i utrzymać zdrową wagę.Nie musisz podnosić hantli, aby wzmocnić mięśnie i kości. Różne rodzaje ćwiczeń wzmacniają różne rodzaje grup mięśni, na przykład.

Co jest dla mnie najlepsze?

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie rezygnują z programu fitness, jest brak zainteresowania: jeśli to, co robisz, nie jest zabawne, trudno ci dalej to robić. Dobrą rzeczą jest to, że możesz wypróbować wiele różnych sportów i zajęć, aż znajdziesz ten, który najbardziej Ci się podoba.

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego ćwiczenia dla ciebie, może Ci pomóc myśl o tym, jak twoja osobowość ćwiczy. Na przykład, czy lubisz uprawiać sport w pojedynkę i podążać za własnym harmonogramem? Jeśli tak, odpowiednią opcją mogą być sporty, takie jak jazda na rowerze lub jazda na nartach lub snowboardzie. A może lubisz ogólną motywację i własną komunikację w sporcie zespołowym? Sporty szkolne, sporty intramuralne, zespoły klubowe i spontaniczne gry to świetne sposoby na pozostanie aktywnym wraz z innymi ludźmi.

Będziesz także musiał wziąć pod uwagę czysto praktyczne aspekty, takie jak to, czy wybrana aktywność jest dostępna dla Twojej kieszeni i dostępna w Twojej okolicy. Zajęcia takie jak jazda konna są trudniejsze dla osób mieszkających w mieście) powinieneś także zastanowić się, ile czasu możesz poświęcić na uprawianie sportu.

Dobrym pomysłem jest rozmowa z kimś, kto rozumie ten temat, na przykład z trenerem lub ekspertem od sprawności fizycznej pracującym na siłowni. Możesz zaprojektować program, który jest odpowiedni dla Ciebie i Twojego poziomu sprawności.Lekarze wiedzą, że większość ludzi preferuje regularne ćwiczenia, nawet osoby z niepełnosprawnością lub schorzeniami, takimi jak astma. Jeśli masz problemy zdrowotne lub inne problemy (takie jak nadwaga lub daleko poza postacią), porozmawiaj ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu treningowego.Biorąc pod uwagę pozytywne efekty, jakie ćwiczenia fizyczne przynoszą sercu, mięśniom, stawom i umysłowi, łatwo zrozumieć, dlaczego warto ćwiczyć. A wspaniałą rzeczą w fitness jest to, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć. Nawet najmniejsze rzeczy są uważane za ćwiczenie, gdy dopiero zaczynasz, takie jak krótki spacer na rowerze, spacer z psem lub grabie przez ogród.

Ida

Komentarze są wyłączone.