Gimnastyka Artystyczna

Simone Biles
Simone Biles, mistrzyni olimpijska w gimnastyce sportowej w Rio 2016
Luty 6, 2016
Gimnastyka Artystyczna

Urodziła się około 100 lub 125 lat, gimnastyki, które może odbyć podróż w przeszłość, ponad 4500 lat. W Grecji w starożytności były trampoliny, robili salta, wsparcia zainwestował. W Egipcie w stronę edukacji ludzkie piramidy. Na Krecie niebezpiecznych skoków z zastosowania byków. W Rzymie najpierw km drewna, robili ćwiczenia ukierunkowane na wojnę. Wszystkie te działania miały źródło Ludowej, religijnej i wojskowej.

– Gimnastyka artystyczna bierze swój początek pedagogicznej, gdy Jana (wykładowca Instytutu Alemánde Berlin) wprowadzony nie tylko jazdy i wyścigi. Był twórcą paralele, wydarzenia odbywały się na świeżym powietrzu-za działalność polityczną jego uczniowie wyemigrował do Szwajcarii, Holandia, Polska, i kontynuował tę praktykę w miejscach zamkniętych, powoli się z tym, co priorytetowe zwrócono uwagę na ćwiczenia w przyrządy i wzrosły trudności. Stąd idą poprzez tworzenie spółek i elastyczność w większości krajów Europy w połowie XIX wieku, i z te społeczeństwa stały się łączyć między nimi w 1881 roku powstała Europejska Federacja Gimnastyki i jej prezydenta, było Cuberus. Te same związki w 1921 roku otrzymuje tytuł Międzynarodowej Federacji Gimnastyki, w tym Rosyjskiej pierwsze tematy, które poruszane były następujące:
– regulamin spotkania, mecze towarzyskie.
– wymiana publikacjami i dokumentami.
– nie uznawali Rosyjskiej w celach politycznych lub religijnych.
– Gimnastyka artystyczna w igrzyskach Olimpijskich, można powiedzieć, że jest to jedna z dyscyplin, nowoczesnych i starych z pierwszych igrzysk Olimpijskich. Należy zauważyć dwóch etapach : w pierwszym etapie, który składa się z Ateny 1896 roku w Londynie w 1948 roku, a drugi etap – z igrzysk Olimpijskich w Helsinkach w 1952 roku i do naszych dni .

Elastyczność w gimnastyce sportowej

Elastyczność w gimnastyce sportowej
Trening elastyczności w sporcie, gimnastyka należy rozpocząć w młodym wieku. Małe dzieci są elastyczne, ale elastyczność ma tendencję do zmniejszania się z wiekiem po okresie dojrzewania. Z tego powodu najlepszy wiek dla treningu elastyczności u kolesi – od 7 do 10 lat, zanim ciało osiągnie najlepszy okres wzrostu i rozwoju.Każdy trener musi wybrać, kiedy, na jakim etapie i kto będzie je stosować program treningowy na elastyczność, to nie wybrać najlepszy program wszystkich czasów i narodów do grupy, to dokładnie określić potrzeby poszczególnych grup, a także wybrać rodzaj i poziom bardziej nadaje się do treningu elastyczności dla każdego gimnastyczka.

Zgodnie z Readhead (2011) przed rozpoczęciem każdego treningu elastyczności i, aby dotrzeć do jego optymalnego rozwoju należy stosować się do następujących zaleceń:Zawsze robić właściwego ogrzewania całego ciała.Wykonywać ćwiczenia na elastyczność, powoli i stopniowo w czasie.Zapewnić prawidłowe wyrównanie części ciała, że nadal napięte.Upewnić się, że dwie strony ciała na przemian rozciągają się (do przodu/do tyłu/w lewo/w prawo).Elastyczność ćwiczenia mogą powodować niewielkie podrażnienie lub pieczenie, ale w żadnym wypadku nie powinny być bolesne.Trening szczególnej elastyczności powinny być włączone w program treningowy, jak trenować oddzielnie lub po głównej części treningu.„Wierny sposób rozwoju ruchomości stawu, są treningi całkowicie zwykłe” elastyczność powinna być тренеруется codziennie, a czasem kilka razy dziennie.

Metody treningu elastyczności

Metody treningu elastyczności
Według Bompa (2000) najlepszy sposób, aby poprawić elastyczność, wykorzystując ćwiczenia rozciągające. Dzieje się rozciąganie włókien mięśniowych, tkanki łącznej, co jest wokół stawu i ścięgien mocujące mięśnie. Rozciąganie powinno być powolne i stopniowe, aby zapobiec odbicie miotático pojawi. Ten odruch-to po prostu reakcja mięśni, aby go chronić, w tym przypadku mięśnie będą acortara unikając ich prawidłowego rozciągania (Readhead, 2011).

Metoda statyczna
Ta metoda jest link na rozciąganie do granicy ruchu, nie obciąża zbyt. W nim jest zapisany do żądanej pozycji krańcowej, bez żadnego ruchu. Celem gimnastyczka to osiągnąć rozluźnienie mięśni zaangażowanych, aby uzyskać zakresy stawów maksima (Bompa, 2000).Wewnątrz statycznej metody treningu elastyczności należy rozróżnić metody statyczne, pasywny i statyczna metoda aktywnego. Pierwsza metoda polega na tym, rozluźnić mięśnie, które chcesz rozciągnąć, gdy stosuje się siła zewnętrzna, ostrożnie, ostateczna pozycja może być między 20 i 60 sekund (patrz Rysunek).

Ida
Ida

Komentarze są wyłączone.