Nasz zespół

Towarzystwo Gimnastyczne to strona poświęcona sportowi, w szczególności gimnastyce. Jedna po drugiej, dodając ponad sześćdziesiąt uczennic, od najmłodszych, którzy już celowali w tę dyscyplinę, do zaawansowanych, spędzali sztukę z ostrożnymi ruchami i subtelnymi zwrotami akcji, które pokazały piękno tego sportu, wywołując wielką satysfakcję estetyczną wśród widzów. Testy trwały półtorej minuty dla pojedynczych testów i około czterech minut dla zestawów. Zajęcia letnie odbywają się we wtorki i czwartki od 10 do 11 oraz w środy od 10 do 12, ponieważ są to dwie grupy i nauczane w basenie.

Aby pokazać społeczeństwu pracę wykonaną w tych miesiącach, Calderón zdecydował się na wystawę w miejskim pawilonie, zdołając ukończyć pojemność, będąc nowym sportem, który stwarza duże oczekiwania . Razem działały dziewczęta z głównej drużyny w Zalamei, a następnie w Quintanie. Za nimi wyszli na gobelin, balonik trenera, gimnastyczka w różnych modalnościach z obręczą, liną, wstążką; indywidualnie, w parze i w choreografii zespołowej.