Przygotowania gimnastyczki do zawodów

Gimnastyka - sport, aby rozpocząć w każdym wieku
Rodzaje gimnastyki sportowej
Grudzień 31, 2019
Wskazówki dotyczące dobrego odpoczynku przed zawodami
Wskazówki dotyczące dobrego odpoczynku przed zawodami
Grudzień 31, 2019
Przygotowania gimnastyczki do zawodów

W miarę zbliżania się mistrzostw Hiszpanii chciałbym porozmawiać z tobą o strategii lub taktyce gimnastyczki do zawodów.Przez całe moje życie jako trener widziałem metody nauczania wielkich gimnazjów na świecie, ze wschodu na zachód.Gimnastyczka musi przygotować się do aktywnej pracy i musi znać swoje możliwości i znaczenie zawodów; musi wiedzieć, jaką rolę może pełnić, to znaczy, czy powinna pracować w zespole, czy też jej rolą jest zdobywanie medali.Trener przed zawodami musi forsować sytuacje, aby rozwinąć w sobie bezpieczeństwo. To bezpieczeństwo przejawia się w maksymalnym stopniu, gdy gimnastyczka jest w stanie wykonywać swoje ćwiczenia w sposób ciągły i prawidłowy w zawodach. Bardzo ważne jest, aby mieć dobrą równowagę psychologiczną, zwłaszcza gdy mamy przed sobą więcej niż jeden dzień zawodów.

Bezpieczny sprzęt do gimnastyki artystycznejBezpieczny sprzęt do gimnastyki artystycznej

W praktyce do dyspozycji trenera jest cała technika uzyskiwania pewności siebie i równowagi psychologicznej w gimnastyce.

Poniżej wymieniamy niektóre z najczęściej używanych „sztuczek”.Trener powinien tworzyć sytuacje podobne do zawodów, na przykład przyspieszoną rozgrzewkę, szybko podnosić urządzenie i tak dalej.Wykonuj ćwiczenia kontrolne, które są oceniane i oceniane przez tego samego trenera lub osobę trzecią według kryterium konkurencji. Wykonuj ćwiczenia w trudnych sytuacjach, na przykład bez specjalnej rozgrzewki, wykonuj kontrolę w innej siłowni, zmieniaj kolejność podnoszenia na urządzenia, nie zawsze zaczynaj od tego samego urządzenia lub twórz hałaśliwą atmosferę w pokoju.Wymagaj wykonywania ćwiczeń samodzielnie, bez pomocy, z trenerem z dala od gimnastyczki.Wykonuj ćwiczenie, gdy gimnastyczka jest nadal zmęczona po rozgrzewce.W ostatecznym rozrachunku chodzi o wykonywanie ćwiczeń symulujących presję zawodów w celu przyzwyczajenia gimnastyczek do środowiska.

Techniki te są bardzo ważne, ponieważ pomagają gimnastyczce kontrolować elementy swoich ćwiczeń, gdy podczas zawodów pojawiają się nieprzewidziane wydarzenia.

Niezależnie od tego, czy chodzi o satysfakcję z dobrze wykonanej rutyny, czy podekscytowanie obrotem na asymetrycznym sztangi, gimnastyka artystyczna jest trudnym i zabawnym sportem, a także świetnym sposobem na utrzymanie kondycji.Aby zachować bezpieczeństwo podczas treningów i zawodów, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami.Niezbędny sprzęt jest tym, co zależy od używanego urządzenia gimnastycznego lub rodzaju ćwiczeń wykonywanych w każdym przypadku (asymetryczne paski, balanser, podłoga itp.). Do elementów bezpieczeństwa należą::

Opaski na nadgarstki, bransoletki i rękawiczki. Gimnastycy płci męskiej używają tych przedmiotów na pierścieniach, stałym pręcie i równoległych prętach, a gimnastycy używają ich na asymetrycznych prętach. Poprawiają przyczepność gimnastyczki do aparatu i zapobiegają powstawaniu pęcherzy na rękach. Większość rękawiczek składa się z kawałka skóry przymocowanego do nadgarstka. Inne opcje obejmują owijanie rąk za pomocą taśmy sportowej lub gazy. Gimnastycy, zwłaszcza początkujący, powinni nosić rękawice, taśmę lub gazę, aby chronić dłonie przed możliwymi pęcherzami i otarciami.Obuwie. Buty używane w urządzeniach zwykle mają wzmocnione skarpetki, które pochłaniają ciśnienie podczas lądowania. Niektórzy gimnastycy noszą buty z gumową podeszwą, aby chronić się przed poślizgiem, gdy są na balansie.Pasy z pasem bezpieczeństwa. Paski z paskami zwisają z drutów wychodzących z sufitu. Trzymają gimnastyków, gdy uczą się nowego ruchu lub trenują trudne piruety.

Bezpieczne treningi i konkursy

Aby zachować bezpieczeństwo podczas treningów lub zawodów, gimnastycy muszą:

Weź udział w badaniu lekarsko-sportowym, zanim zaczniesz uprawiać ten sport.Rozgrzej się i rozciągnij zawsze, zanim zaczniesz wykonywać gimnastykę artystyczną.Trenuj i rywalizuj tylko na miękkich, miękkich glebach, a nie na twardych powierzchniach. Maty powinny być umieszczone pod urządzeniami i bezpiecznie przymocowane za każdym razem. Mieć wykwalifikowanego trenera lub dyrektora, który jest obecny na wszystkich treningach. Wykwalifikowany trener powinien mieć aktualne informacje na temat najnowszych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa.Trener powinien mieć oko na wszystkie nowe lub trudne ruchy, które są trenowane.Gimnastycy powinni poinformować trenera, jeśli czują się nieswojo lub są sfrustrowani jakąkolwiek pozą, kabrioletem lub ruchem. Jeśli trener nie słucha ich i nie szanuje ich twierdzeń, gimnastycy powinni wyjaśnić to jednemu z rodziców lub dyrektorowi zespołu.Gimnastycy nigdy nie powinni próbować pozy, kabrioletu ani ruchu na zawodach, chyba że ćwiczyli je już wiele razy.

Ida
Ida

Komentarze są wyłączone.