Rodzaje gimnastyki sportowej

Gimnastyka sportowa, sport, który można rozpocząć w każdym wieku
Gimnastyka sportowa, sport, który można rozpocząć w każdym wieku
Maj 12, 2017
Przygotowania gimnastyczki do zawodów
Przygotowania gimnastyczki do zawodów
Grudzień 31, 2019
Gimnastyka - sport, aby rozpocząć w każdym wieku

Patrzyliśmy na nią z podziwem podczas Igrzysk Olimpijskich. Młodzi ludzie o doskonałych ciałach, którzy wydają się mieć nadludzkie zdolności, wykonują nieskazitelne procedury, które będą oceniane przez rygorystycznych sędziów przeszkolonych w znajdowaniu błędów w zaskakującym.

Męska gimnastyka artystyczna to siłaMęska gimnastyka artystyczna to siła

Ale błędem byłoby sądzić, że ten sport, którego nazwa pochodzi od greckiego „trenuj nago”, jest przeznaczony tylko dla elity.Tutaj, w prawdziwym świecie, są tacy, którzy ćwiczą to, aby poprawić swoją kondycję. Inni lubią rywalizować w turniejach regionalnych, krajowych i międzynarodowych. Ale z pewnością głównym powodem uprawiania gimnastyki jest zabawa.

 

Dla wszystkich, od małych dzieci, które rozwijają swoje zdolności motoryczne, po dorosłych szukających nowego sposobu na uzyskanie kształtu, każdy może być podekscytowany gimnastyką.Czy istnieje tania opcja w siłowni?Od skoków na trampolinie, rogalików lub zawieszenia na parkach (poręczach) można uprawiać gimnastykę za darmo.Co zrobić, jeśli chcę bardziej formalnego szkolenia?Ćwiczenia gimnastyczne, aby uzyskać kształt , są bardzo dobrym sposobem na połączenie gimnastyki z tradycyjnymi ćwiczeniami w celu kompleksowego treningu.Mięśnie zginają się, serce bije, cofają się, aby wykonać koziołki i wykonują idealny demontaż.

Zajęcia w specjalistycznych salach gimnastycznych oferują przede wszystkim sześć zajęć: podłogę, sztalugi, pierścienie, równoległe pręty i stały pasek.W pewnym momencie leżysz twarzą w dół, krążąc wokół baru. W następnym chodzisz po belce balansującej, która nie jest szersza niż iPhone. Będziesz się dobrze bawić odkrywając cztery odrębne działania: sklepienie, asymetryczne bary, belkę i ziemię.Wraz ze wzrostem twoich umiejętności nauczysz się wykonywać fantazyjne procedury, w których zobaczysz swoją siłę, umiejętności i kontrolę.

Gimnastyka akrobatyczna

Siedzi na ramionach swojego partnera i bierze głęboki oddech. Następną rzeczą, o której wiesz, jest to, że leci w powietrzu, obracając się.Gimnastyka akrobatyczna to sposób pracy zespołowej w celu osiągnięcia ćwiczeń równowagi i najbardziej imponujących rzutów i lotów.Trening w parze i grupie może być bardzo interesujący w rozwijaniu umiejętności siły i koordynacji.Najpierw natkniesz się na podstawy gimnastyki i kilka ruchów, które można wykonać tylko w zespołach składających się z dwóch lub więcej osób.Wstążka z wdziękiem płynie wokół ciebie, pierścienie lecą nad twoją głową, a piłka łatwo rozwija się na twoich ramionach.Gimnastyka artystyczna to zabawna rutyna wykonywana na podłodze dla kobiet i dziewcząt w każdym wieku.Wykonując pierwsze kroki, nauczysz się poruszać z wdziękiem za pomocą urządzeń takich jak obręcz i taśma.Poprawiając swoje umiejętności, będziesz mógł zacząć robić coraz trudniejsze ruchy w połączeniu z zabawnymi procedurami podłogowymi.

Wisi, zawieszony na sześć metrów w powietrzu, doświadczając momentu, w którym jego ciało nie waży. Tak to jest latać.Trampolina jest jednym z najbardziej ekscytujących sportów.Od pierwszego dnia, można poczuć dreszcz skoków wyżej niż kiedykolwiek wcześniej.Następnie, gdy zbudujesz swoją siłę i umiejętności, będziesz wyzwaniem, aby za każdym razem wznieść się wyżej.Najpierw dowiesz się, jak wykonywać proste akrobacje lotnicze i utrzymać tempo.Po tym będzie można zrobić wielkie akrobacje w powietrzu.

Gimnastycy mogą zobaczyć, jak obracają się i skaczą, podczas podróży lotniczych z jednego rogu do drugiego.Zaczynasz od nauki, jak to jest w prostych sztuczkach na zawieszonym torze.Następnie, gdy technika się poprawia, a pewność siebie rośnie, nauczysz się wykonywać niesamowite sekwencje skoków i zakrętów.

Gimnastyka aerobowa

Załóż swoją trusa, słuchaj muzyki uderzającej w kabinę i pozwól swojemu ciału napełnić się energią skokami i rozciągnięciami.Gimnastyka aerobowa jest zajęciem dla osób, które chcą spalić energię.Są to procedury wykonywane indywidualnie lub w grupach i jeden z najlepszych sposobów na poprawę kondycji.Jeśli podoba Ci się pomysł energicznych zabiegów, to jest Twój Sport.Istnieją również opcje dla wszystkich, dorosłych, młodzieży i dzieci, i to jest bardzo łatwe do rozpoczęcia, ponieważ jest bardzo popularny.

Ida
Ida

Komentarze są wyłączone.