Wskazówki dotyczące dobrego odpoczynku przed zawodami

Przygotowania gimnastyczki do zawodów
Przygotowania gimnastyczki do zawodów
Grudzień 31, 2019
Co daje uprawianie gimnastyki?
Co daje uprawianie gimnastyki?
Grudzień 31, 2019
Wskazówki dotyczące dobrego odpoczynku przed zawodami

Nerwy, pobudzenie, niepokój, utrata apetytu, stres, bezsenność… jak zawsze, gdy mamy do czynienia z sytuacją, która jest dla nas ważna, dni poprzedzające konkurencję zwykle czują się fizycznie i emocjonalnie zmienione. Poza ogólnymi zawirowaniami, które się pojawiają, mogą mieć wpływ inne czynniki, takie jak to, czy po raz pierwszy uczestniczymy w zawodach, czy spędzamy ten czas, znaczenie i rodzaj Mistrzostw, z którymi mamy do czynienia, oraz stopień odpowiedzialności związany z jego udziałem. Ćwiczenia poprawiają funkcje umysłowe, zwinność, autonomię, pamięć, obraz ciała i poczucie dobrego samopoczucia poprzez segregację hormonów, takich jak dopamina i endorfiny. Ale te hormony są również stymulantami naszego ośrodkowego układu nerwowego, więc ich uwalnianie zapewni Ci aktywność.

Przygotowanie wstępnePrzygotowanie wstępne

Aby pracować na maksymalnym poziomie, konieczne jest, aby ciało było zrelaksowane, wypoczęte i otrzymało podstawowe godziny odpoczynku, aby odpowiedzieć podczas testu.

Elena Núñez-Cacho, odpowiedzialna i instruktorka w dziedzinie Pilates, metody Hipopresyjnej i treningu funkcjonalnego Hiszpańskiej Federacji ukierunkowanych działań i fitnessu (FEDA Madrid), wyjaśnia, że to, co robimy przed zawodami, jest równie ważne lub ważniejsze niż reszta tygodni. „Podczas testów lub zawodów musisz być tak wypoczęty, jak to tylko możliwe, aby występować w optymalnych warunkach. Ponadto, po tym również potrzebny jest okres odpoczynku, który odbędzie się w związku z wymaganym wysiłkiem” – wskazuje specjalista. Co nie zabiera, pamiętaj, że nie powinno być wstępnego treningu.

Co organizm doświadcza przed zawodami?
Núñez-Cacho wyróżnia trzy fazy w tym procesie w oparciu o zasadę superkompensacji: Przy stosowaniu obciążenia treningowego pojawi się pierwsza faza zmęczenia lub katabolizmu, która doprowadzi do zużycia substratów energetycznych i obniżenia wydajności.Druga faza jest anaboliczna lub regenerująca, w której następuje synteza białek lub budowa.Na koniec przechodzimy do fazy superkompensacji, w której poziom energii i hormonów wzrósł powyżej fizjologicznej normalnej krzywej i znajdujemy naszą zwiększoną wydajność. Konkurencja musi nastąpić w tym samym czasie, więc musimy znać wielkość obciążenia pod względem objętości i intensywności i zastosować ją we właściwym czasie, aby dać nam czas na regenerację, dostosowanie i poprawę kluczowego dnia.

Idź spać szybko: pomożesz swojemu ciału lepiej zebrać się na kilka godzin przed północą i wstać wcześniej. Nerwy i koncentracja przed zawodami niszczą zasypianie, podstawową częścią treningu „”podczas snu organizm wykorzystuje hormon wzrostu do regeneracji i restrukturyzacji, regeneracji włókien i mięśni, więc musimy spać od ośmiu do dziewięciu godzin dziennie i co najmniej siedmiu”, mówi Núñez-Cacho. Konsekwencją naruszenia tego będzie wystąpienie chronicznego zmęczenia, które doprowadzi do stresu i złagodzenia urazu.

„Zwykle denerwujesz się lub denerwujesz, ale nie pozwól sobie na dominację nad sytuacją, kontroluj stopień aktywacji: utrzymywanie poziomów zmiany, pobudzenia, pobudzenia w ich słusznie korzystnym i pozytywnym stopniu i może przerodzić się w dodatkowy przepływ energii” – zauważa ekspert, ale z kolei przypomina, że gdy przekroczysz tę cechę, wydajność będzie miała wpływ na zmniejszenie koncentracji i wzrost stresu, prowokując blokady.

Oto niektóre z ogólnych wskazówek, które zaleca, aby pamiętać:

Idź spać. Ciało lepiej się regeneruje na kilka godzin przed północą,a Ty wstaniesz wcześniej. Wykonuj relaksującą aktywność w ciągu dnia poprzedzającego zawody. Pomoże Ci to nie być bardzo podekscytowanym i móc dobrze spać. Zrób aktywny wypoczynek. Zajęcia z jogi, pilates lub technik oddychania i koncentracji, świadomość ciała pomoże ci, jeśli ćwiczyłeś to wcześniej. Niech to nie będzie twoja pierwsza lekcja jogi dzień wcześniej, ponieważ byłoby to całkowicie szkodliwe. Nie eksperymentuj, nie rób niczego nowego.

Nie przesadzaj poprzedniej nocy. Nie osiągaj maksymalnego wysiłku, ponieważ spowoduje to utratę jakości snu, zadbaj o swoje ciało, aby nie musieć odzyskiwać więcej niż zwykle, i utrzymuj nerwy na dystans i pod kontrolą. Przygotuj wszystko poprzedniej nocy. Dobrze poznaj miejsce, czas zawodów i zaplanuj swoje przybycie z wyprzedzeniem, aby rozwiązać wszelkie nieprzewidziane okoliczności. Jeśli nosisz to wszystko zorganizowane i zorganizowane w głowie, twój umysł będzie czymś innym. Nie zniechęcaj się i nie martw się bardziej niż to konieczne, ponieważ od dawna trenujesz, aby to zrobić.Przed pójściem spać staraj się zachować swój umysł bez głębokich lub zniekształcających myśli. Nie prowadź ważnych lub bardzo emocjonalnych rozmów, nie podejmuj transcendentnych decyzji, nie myśl zbyt wiele, nie rozwiązuj problemów … oznacza to, że nie bądź zbyt zmęczony na poziomie psychologicznym.

Ida
Ida

Komentarze są wyłączone.